פרקטים | פרקט למינציה

 מידע וטיפים

 פרקטים - שטיחים מקיר לקיר - PVC

פרקטים מעץ טבעי, פרקט למינציה, שטיחים מקיר לקיר, התקנת PVC , הנחת פרקטים

למתקין פרקטים אמין

התקשרו לטלפון

052-2582609

פרקטים        שטיחים מקיר לקיר       PVC       צור קשר

פרקטים - כאן תמצאו מידע טיפים וקישורים בנושא פרקטים - פרקט מעץ טבעי, או פרקט למינציה, שטיחים מקיר לקיר מכל הסוגים וכן רצפון וחיפוי PVC

כשאתם מחפשים חברת פרקטים, במיוחד התקנת פרקטים חשוב לודא שהחברה הינה חברה המתמחה במכירה והתקנת פרקטים מעץ טבעי או פרקט סינטטי בציפוי למינציה. לעיתים חברות אלו גם עוסקות בהדבקה והתקנת שטיחים מקיר לקיר מסוגים שונים, וכן משטחי PVC על שלל גווניו.

חשוב שתמצאו חברת פרקטים רצינית שנותנת את הדגש על שירות, אמינות ומקצועיות ההתקנה. לאחר רכישת הפרקט שבחרתם, או השטיח מקיר לקיר שמצא חן בעיניכם, או דוגמת ה- PVC שמצאה חן בעיניכם, מגיע בדרך כלל השלב הקריטי: ההתקנה. כל מי שעבר פעם תהליך של רכישה והתקנה של פרקטים, PVC או שטיח מקיר לקיר, יודע שזהו אולי השלב הכי קריטי בדרך לקבלת כיסוי ריצפתי מושלם שיהיה עמיד לאורך זמן.

מתקין פרקטים מומלץ באזור המרכז:

מעבר לאיכות הפרקטים שקניתם, השטיח או ציפוי ה- PVC שרכשתם, לאיכות ההתקנה והנחת הפרקטים, מתיחת והתקנת השטיח מקיר לקיר, והדבקת ה- PVC, נודעת חשיבות מכרעת לנראות החדר בו בוצעה העבודה, לעמידותו ולמשך הזמן שבו יחזיק חיפוי הרצפה מעמד.

השיטה המומלצת - התאמה מלאה בבית הלקוח

כשמתקינים פרקט עץ או פרקט למינציה, חשוב שחיפוי הפרקט אם הוא פרקט מעץ או פרקט למינציה יהיה מותאם הן מבחינת דרגת השחיקה והן מבחינת הדוגמה. צריך קודם כל להתאים את הפרקט לסביבתו הטבעית, קרי - בית הלקוח או המשרד, בו אמורים לבצע את ההתקנה. לשם כך, חברות התקנת פרקטים פיתחו שיטת עבודה, בה הן מגיעות קודם כל לבית הלקוח, לפגישת ייעוץ ללא כל התחייבות, בה הן לומדות את צרכיו של הלקוח ובודקים את התאמת הפתרונות באופן פרטני באתר הלקוח.

אצל רוב מתקיני הפרקטים, תוכלו להשיג פרקטים, שטיחים מקיר לקיר ו- PVC, רוב חברות הפרקטים יגיעו עד אליכם הביתה לייעוץ ללא כל התחייבות. 

מומחיות בהתקנה

אצל מתקין פרקטים מקצועי, הדגש הוא על המומחיות בהתקנה. חלק ממתקיני הפרקטים יגיעו אליכם ויציעו לכם מגוון גדול של פרקטים מעץ טבעי, פרקט למינציה סינטטי במראה טבעי, שטיחים מקיר לקיר, משטחי PVC איכותיים, במחירים זולים ואטרקטיביים, יחסית לחנויות פרקטים מוסדרות, אולם יתכן ותמצאו מבצעים ייחודיים ומבחר רב יותר בחנויות פרקטים מתמחות וכן דוגמאות שלא קיימות אצל מתקין הפרקטים איתו החלטתם לעבוד. אז תחליטו לרכוש את הפרקטים במקום אחר. גם במקרה כזה, יש להקפיד על התקנת פרקט מקצועית תקבלו את מלוא השירות המקצועי והאחריות על ההתקנה. אם יש לכם ידיים טובות וחוש טכני, יתכן ותבחרו להתקין את הפרקטים במו ידיכם. ישנם פרקטים בעיקר פרקט למינציה המותאמים במיוחד להתקנה עצמית..  

להלן טיפים ומידע בנושא פרקטים מעץ טבעי, פרקט למינציה, PVC ושטיחים מקיר לקיר:

פרקטים מעץ טבעי / פרקטים למינציה

פרקטים מעץ מלא
פרקט העשוי מעץ מלא גושני, עוביו בין 14 ל- 22 מ"מ, סגנונו מאסיבי והוא מגיע ביחידה אחת ומורכב על גבי תשתית OSB באמצעות הברגה והדבקה. קל לשיוף ועמיד לטווח ארוך. ההתקנה היא מעט יקרה ולאחר ההתקנה, נהוג ללטש, לעבד ולמרוח לכה לשימור טוב יותר, שגם זו עלות ויש אף לחדש את הלכה והשמן במשך השנים. למי שהעלות היא במסגרת התקציב, הרי שהמראה היוקרתי שווה את ההשקעה. החיסרון, מעבר למחיר היקר יותר, הוא שהיות ומדובר בעץ שהינו חומר טבעי המושפע מהסביבה ומשתנה במשך הזמן, פרקט עץ טבעי עלול להשתנות מעט במראה ולעיתים גם להיסדק במשך השנים. החדשות הטובות הן כי פרקט מעץ מלא ניתן לחדש באמצעות שיוף הלכה הקיימת וציפוי הפרקט בלכה חדשה. 


פרקט פורניר
פרקט העשוי משכבה של עץ טבעי המודבקת על שכבת HDF ומוגן בשכבה של לקה. חזק ועמיד ונח להתקנה צפה על גבי ריצוף ישר ומפולס.

פרקטים למינציה
פרקט למינציה הינו הפרקט הנפוץ ביותר במקומותינו, בעיקר עקב מחירו הנמוך יחסית והאפשרות להתקינו בשיטה "צפה" על גבי המשטח הקיים. זהו פרקט סינטטי עשוי חומר פולימרי דמוי עץ. הוא עשוי מלוח HDF , עליו מדפיסים תמונה של עץ, אבן או ציור ועל הדפס זה מיישמים שכבת הגנה השומרת מפני שחיקה. החלק התחתון / אחורי של הפרקט הינו שכבה מייצבת, בכדי למנוע עיוותים. זהו תחליף מוצלח למדי לפרקט מעץ טבעי אשר יתרונו הגדול ביותר הינו מחיר זול בהרבה מהפרקט המקורי - פרקט מעץ מלא. פרקט למינציה הינו בעל עמידות טובה. התקנת הפרקט נעשית תמיד בשיטה צפה (ראו בהמשך הסבר על שיטות התקנת פרקטים, מחירו, כאמור, זול יחסית, אך יש להקפיד על למיניציה איכותית שמעניקה מראה של עץ טבעי ועמידה בפני שריטות. כמו כן, חשוב להדגיש כי פרקט מסוג למינציה למטבח, לאמבטיה או למשטחים שנרטבים לעיתים תכופות חייב להיות בעל דרגת שחיקות גבוהה כדי לעמוד בגבורה בסכנת הרטיבות.

בפרקטים הסינטטיים סיווגים שונים, סיווגים אלו מגדירים כל פרקט לאיזה אזור הוא מיועד או בעצם, איפה הפרקט הזה ישמר בצורה הטובה ביותר לאורך זמן האחריות.
הסיווגים הם:
CLASS 31, CLASS 32, CLASS 33. – בכדי לקבל רמת התאמה בודקים מספר פרמטרים:
שחיקה, מעיכה, עמידות בלחות (לא מים), נזק משריטות וכו.

CLASS 31 מזוהה כ- AC3. שחיקה קלה - מתאים לבתים בהם התנועה היא מעטה.
CLASS 32 מזוהה כ- AC4. שחיקה בינונית - מתאים למשרדים ולכל האזורים בהם קיימת תנועה בינונית של אנשים.
CLASS 33 מזוהה כ- AC5. שחיקה גבוהה - מתאים לאזורים ציבוריים, לוביים ומקומות בהם תנועה רבה של אנשים, עגלות וכיוב'.


פרקט תלת שכבתי
כשמו כן הוא, פרקט העשוי מעץ טבעי ומבוסס על שלוש שכבות עץ המודבקות זו לזו בכיוונים מנוגדים. עובי הפרקט יכול לנוע בין 14 ל- 21 מ"מ, כאשר ישנה שכבה עליונה של עץ אציל שהוא סוג של העץ והגוון אותו רואים בשטח, שכבת אמצע של עץ לבן או HDF ושכבת בסיס של עץ לבן. פרקט זה מגיע ברוחבים שונים – סטריפים (פסים), פלנקים (משטחים אחידים ורציפים) ומסוגי עצים מגוונים. ניתן להתקין בהנחה צפה על גבי תשתית ספוג או הדבקה ישירה על גבי ריצוף. הוא זול מפרקט דו שכבתי, אך עדיין יש לו חולשות כמו למשל, הוא עלול להישרט ולשנות גוון במרוצת הזמן.

פרקט דו שכבתי
פרקט דו שכבתי עשוי משתי שכבות, שעוביין (יחדיו) יכול לנוע בין 10 ל- 14 מ"מ. השכבה התחתונה מודבק לרצפה ומעליו מונחת השכבה העליונה. פרקט דו שכבתי נחשב פרקט יוקרתי מאוד, עשוי מעץ טבעי ומאופיין בכך שהוא מגיע בפסים בודדים ולא בלוחות העשויים ממספר פסים. פרקט דו שכבתי מגיע במגוון צורות וניתן לקבל קורות ברוחב שונים. החולשה הבולטת שלו היא שהוא רגיש יחסית לשריטות.
 

שיטות להתקנת פרקטים
ישנן מספר שיטות התקנה לפרקטים:
שיטת ההנחה צפה - הנחה זו מתאימה לפרקט למינציה ולפרקט דו ותלת שכבתי. התהליך הוא בעצם פריסה של יריעת גומי פוליאוריטני מוקצף על המשטח המיועד לריצוף. את פלטות הפרקט מדביקים אחת לשנייה באמצעות דבק לבן ולמעשה הפרקט לא מודבק ישירות לריצוף אלא "צף" מעליו. שיטה זו זולה, ומעניקה רכות וגמישות לפרקט וכמו כן ניתנת לפירוק בלי לפגוע בריצוף תחתיו. אך במקרה כזה לא ניתן ליצור רצפה אקוסטית וכמו כן, אם ישנה פגיעה בלוח בודד התיקון מסובך לביצוע.

הדבקה ישירה: - הדבקה של הפרקט על הרצפה עצמה או על התשתית שעליה מעוניינים להדביק את הפרקט. ניתן להדביק פרקט דו ותלת שכבתי וגם פרקט מעץ מלא. בכוחה של שיטה זו למנוע התפשטות של רטיבות כתוצאה מנזילות או לחות, מקרה שחדרו מים ובכלל קל מאוד לתקן סדקים ונזקים ממוקדים.

התקנה עם מסמרים - התקנה זו אפשרית במקרה של עץ מלא ותלת ודו שכבתי, אך בתנאי שהתשתית עליה ממסמרים את אריחי הפרקט עשויה מעץ. כמו כן, מדובר בהתקנה ארוכה יחסית ואף יקרה. ניתן לשלב בין הדבקה ומסמור לתוצאה חזקה יותר או לשלב לפי הצורך את שני הפתרונות בחלל אחד.

עצות לשילוב הפרקט בבית ולשמירה על הפרקט לאורך זמן:
ראשית כל, יש לבחור פרקטים באור יום כדי לראות מהו המראה האמיתי. כדאי לרכוש מספר מ"ר לרזרבה במקרה של סדק בפרקט וכדומה. מומלץ להתאים את הפרקט לסגנון העיצוב המבוקש. פרקט כהה ואלגנטי לחדר עבודה לעומת פרקט בהיר לחדר חשוך שברצונכם להאירו. יש לזכור, שהעץ הוא חומר "חי" ו"נושם" ולכן הוא מושפע משינויים בטמפרטורה. במידה והפרקט בא במגע עם מים, יש להקפיד לייבש את האזור למניעת יצירת כתמים והתנפחות העץ. יש להקפיד לנקות את רצפת הפרקט עם סמרטוט לח וסחוט היטב ובחומרי ניקוי המיועדים לניקוי פרקטים בלבד. כמו כן, מומלץ לעשות לעשות "פוליש". ניתן ליצור אשליה עיצובית בעזרת פרקטים: כך למשל, פרקט עם לוחות המורכבים לרוחב יגדיל חלל צר בעוד פרקטים עם לוחות המורכבים לאורך "יקטין" חלל או ימקד את הפוקוס באזור מסוים. הזמינו אותנו לייעוץ לא התחייבות ונשמח לסייע לכם בבחירה הנכונה המתאימה לצרכיכם.
 

רצפת PVC

לריצוף PVC מספר יתרונות, ביניהם - עמידות לשחיקה - פי.וי.סי חומר חזק מאד, יחסית לציפויי רצפה אחרים, עובי החומר מעיד על איכותו. החומר קל לניקיון ולספיגה (לכן גם בוחרים בו כחומר ריצוף לבתי ספר, אולמות ומפעלים.) PVC יכול להיות בעל תכונות של אנטי סטטיות - ישנם פי.וי.סי הנותנים פתרונות לחשמל סטטי במשרדים בעלי מחשבים ומערכות תקשורת שונות.

הרכבת
PVC (פי.וי.סי) חייבת להתבצע על רצפה ישרה חלקה ונקיה, תהליך ההדבקה הינו מורכב, ויש להקפיד על בעל מקצוע מעולה, שאם לא כן - לא תחזיק הדבקת ה- PVC מעמד לאורך זמן.

בשוק קיימים גם אריחי פי.וי.סי ללא הדבקה. אריחי פי.וי.סי הינם במידות של ריבוע שצלעו בגודל 53 ס"מ. ניתן להשיגם בעובי 5 מ"מ עד 10 מ"מ - חלק או עם טבעות. הרכבה אריחי
PVC קלה יחסית, אך דורשת תכנון מראש ומיומנות להשגת ביצוע ברמה גבוהה. אחזקת ריצפת פי וי סי פשוטה וקלה. והיא מתאימה במיוחד לחדרי כושר, אולמות, חדרי ילדים.

שטיחים מקיר לקיר

שטיח מקיר לקיר הינו כיסוי רצפה המתאים מצד אחד למשרדים ומצד שני לחדרי שינה. סוג השטיח שונה הן במראה והן בתכונותיו. שטיחים מקיר לקיר למשרד הינם עמידים לשחיקה, בעלי שיער קצר ולרוב ניתן גם לראות אותם במזדרונות כשבחדרים עצמם קיימים פרקטים. בבית נהוג למתוח שטיח מקיר לקיר בעל שיער הנותן תחושת חמימות. את השטיחים מנקים עם שואב אבק, כשאחד החסרונות שלהם הוא שהם צוברים אבק ולא מומלצים להתקנה בסביבת אנשים אלרגים לאבק או הסובלים ממחלות ראה כגון אסטמה. הייתרון הוא החמימות שהם מעניקים לחדר השינה והעובדה שגם בחורף ניתן ללכת ברגליים יחפות מבלי להרגיש את הקור מהריצפה. את השטיחים מקיר לקיר ניתן להדביק, או למתוח. בכל מקרה, רצוי לעשות זאת על ידי בעל מקצוע מנוסה.

אנו מקוים שהפקתם תועלת מהמידע בנושא התקנת או רכישת פרקטים, רצפת PVC, או שטיחים מקיר לקיר.

- חזור למעלה -
_______________________________________________________________

דף זה עוסק בנושא: התקנת פרקטים באזור המרכז, פרקטים תל אביב, פרקט למינציה גוש דן, השרון, מחסן פרקטים באזור הצפון, פרקטים חיפה, שטיחים מקיר לקיר בקריות, חנות שטיחים באזור הדרום, פרקטים באר שבע, פרקטים למינציה ירושלים

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אתר זה מספק מידע בנושא פרקטים, פי וי סי, שטיחים מקיר לקיר. האתר היה שייך בעבר למתקין פרקטים אבי פרקטים ומוצע למכירה / השכרה לחברות פרקטים, פי וי סי, שטיחים מקיר לקיר. ליצירת קשר הקליקו כאן ופנו אלינו.

פרקטים | פרקט למינציה | פרקט עץ
התקנת ו/או מכירת פרקטים, שטיחים מקיר לקיר, ריצוף PVC

לפרסום - הקליקו כאן ושילחו אימייל
 

שימושון   קלאב הוטל   כרטיסי ביקור   דפוס   צימרים   קניונים   הנהלת חשבונות לעצמאים   מגנטים לפרסום   סולר מוזל   אטרקציות