רותי דולה

דולה תומכת לידה / מדריכת הכנה ללידה

דולה תומכת לידה

קורס הכנה ללידה

מדריכת לידה מקצועית

לידה טבעית / לידה בבית

 קורס הכנה ללידה           דולה - תומכת לידה          אודות           צרו קשר

רותי ביסמוט היא דולה - תומכת לידה, ומדריכה מוסמכת לקורס הכנה ללידה מטעם המרכז הישראלי לחינוך ללידה. לרותי נסיון של עשרות לידות מוצלחות.

דולה - תומכת לידה

דולה הינה תומכת לידה מוסמכת. הדולה תומכת ביולדת ובבן זוגה במהלך ההריון, בתהליך הלידה ואחריו. רותי ביסמוט שהינה דולה - תומכת לידה מוסמכת, תלווה אתכם גם בלידה בבית החולים וגם במידה ובחרתם ללדת בבית. יש להבין כי דולה הינה גורם מקצועי תומך המשפר לעין ערוך את חווית הלידה ומקל על היולדת ובן זוגה הדולה עובדת בשיתוף עם הצוות הרפואי - מיילדות, אחיות ורופאים. רותי, היא דולה - תומכת לידה מוסמכת על ידי המרכז הישראלי לחינוך ללידה, משלבת בעבודתה כתומכת לידה, את הידע והגישה ההוליסטית אליהם נחשפה במהלך 4 שנות לימודי רפואה סינית במכללה לרפואה משלימה. חשוב לציין כי הקשר עם הדולה אינו מחליף את הצורך בבדיקות ומעקב אצל הרופא המטפל.


דולה, כאמור, נותנת תמיכה רגשית וגופנית ליולדת ולבן זוגה, מייעצת בנושאים הקשורים להריון, לידה, הנקה ולטיפול בתינוק. הדולה מכינה יחד עם הזוג את תוכנית הלידה. הדולה, או בשמה העברי - תומכת לידה, מלווה את היולדת ובן זוגה בחדר הלידה, מסבירה בזמן אמת, את המתרחש בשלבי הלידה השונים ובכך גם מאפשרת ליולדת ולבן זוגה לקבל החלטות נבונות ומושכלות יותר במהלך הלידה - החלטות המבוססות על מידע וידע ולא רק על "תחושת בטן", או מדיניות בית החולים ו/או הרופא הנמצא באותו זמן בתורנות.

לידה בסיוע דולה - תומכת לידה מוסמכת שמבינה את התהליך הטבעי של הלידה, מסייעת להורים לעתיד להבין את תהליך הלידה ובעבודתה עם בני הזוג במהלך הלידה, היא הופכת את התהליך שנתפס אצל רוב הזוגות כשילוב של הגשמת מאוויים, עם יותר מקורטוב של חשש (ולעיתים גם לא מעט פחד) לחוויה חיובית, בריאה וטבעית ככל האפשר, בשביל כל המשפחה, כולל הפעוט שטרם נולד.
תומכת הלידה, דואגת לטיפול הלא רפואי ביולדת ובבן זוגה ומקלה על היולדת את המעבר מן הבית לבית יולדות או, במקרה של לידה בבית - בכל מהלך הלידה בבית. הדולה גם מסייעת לבן הזוג לקחת חלק פעיל בלידה בהתאם לרצונו. בדרך כלל גם נלווה לשירות של תומכת לידה, גם קורס הכנה ללידה, בו מכינה הדולה את היולדת ובן זוגה לתהליך הלידה, עוד במהלך ההריון

ללידה עם דולה - תומכת לידה, מספר יתרונות בולטים. מחקרים סטטיסטיים מצביעים על היתרונות הבאים בלידות בהם השתתפה תומכת לידה מוסמכת: לרוב זמן הלידה היה קצר יותר, קיים פחות צורך במשככי כאבים, נרשמו פחות ביצועי חתך חיץ, 50% פחות ניתוחים קיסריים, פחות שימוש בחומרי זירוז (פיטוצין), 40% פחות לידות מלקחיים, 60% פחות שימוש באפידורל, חווית הלידה הוגדרה על ידי היולדת ובן זוגה כטובה יותר, אך אולי הנתון החשוב מכל הוא, שבלידה בה השתתפה דולה, היה מצב הוולד טוב יותר.

ובכל זאת איך זה קורה? מה עושה רותי בחדר הלידה, מעבר לתמיכה הנפשית והגופנית ביולדת ובבן זוגה? הדולה משנה את האווירה בחדר הלידה באמצעות תאורה רכה, ניחוח שמנים אתריים מרגיעים ומרעננים, ומוסיקה נעימה. רותי תעבוד איתך ועם בן זוגך על נשימות, הרפיה, עיסויים, דמיון מודרך, תנועתיות, שינוי תנוחות, רפלקסולוגיה, נקודות לחיצה, טיפול מים, עבודה על כדור לידה וכל דבר אחר שנחוץ כדי לקדם את הלידה ולהתמודד עם הצירים והכאבים. בן זוגך ורותי יעבדו יחד כצוות על מנת להפוך את לידתך לחוויה חיובית וטובה. בן זוגך יהיה רגוע יותר ויהיה פנוי להיות איתך, לתמוך בך ולתת לך את מלוא תשומת ליבו. רותי תסביר לכם את מה שיתרחש בכל שלב ושלב של הלידה. היא תהיה צמודה אליכם לכל אורך הלידה, גם כשהמיילדת מחויבת לטפל ביולדות אחרות.

לאחר הלידה, תקבלי טיפים בנושא ההנקה והטיפול הראשוני בתינוק. עם סיום ההנקה הראשונה האב הטרי ילווה את תינוקכם לתינוקיה ורותי - הדולה שלך, תשאר איתך עד המעבר לחדר ההשהיה.

רותי מלווה לידות באזור השרון, בבתי החולים מאיר, הלל יפה, לניאדו וכן בתי יולדות בחיפה, כמו כן, מלווה רותי לידות בית. רותי משלבת בעבודתה נקודות דיקור ושיאצו, נשימות, דמיון מודרך, תנועה. רותי תומכת בשקט ובאמונה בתהליך של היולדת ושל בן זוגה, מביאה המון עוצמה בתהליך הלידה ומעניקה ליולדת כוח להתחבר לעצמה. 
עלות ליווי לידה – 1,600 ₪.


קורס הכנה ללידה

קורס הכנה ללידה מכין לקראת החוויה המעצימה ביותר בחייה של אישה ובן זוגה. הקורס מעניק ידע, נתונים עדכניים ורלוונטיים אודות הליכים רפואיים. קורס הכנה ללידה המועבר בצורה טובה ומקצועית, אמור לסייע ליולדת להאמין בגופה וביכולתה ללדת, מלמד שיטות להתמודדות עם הכאב, מפחית פחדים וחששות ומעניק לבני הזוג יכולת הבנה של הקורה במהלך הלידה.

ישנן נשים ו/או זוגות, שאינם רואים בחשיבותו של קורס ההכנה ללידה, אך ממחקרים הוכח כי זוגות שהשתתפו בקורס הכנה ללידה מקצועי ואיכותי, השתמשו פחות במשככי כאבים תרופתיים, וחוו את הלידה כחוויה חיובית. ישנם קורסים כלליים מטעם קופות החולים, אך קורס אישי או קבוצתי עם רותי, הינו חוויה אישית יותר, עם שימת לב ודגשים המותאמים ספציפית לכל יולדת ולכל זוג, היות ולא פעם ישנם דגשים והתאמות פרטניות שחשוב לשים אליהם לב בהתאמה לכל יולדת. קורס הכנס ללידה אותו מעבירה רותי, יתן לכם את הדגשים וההתאמות שמתאימים בדיוק לכם. רבים מהזוגות המשתתפים בקורס הכנה ללידה של רותי, מבקשים מרותי לשמש אותם גם כדולה - תומכת לידה שתלווה אותם באופן אישי גם במהלך הלידה ואחריה.

רותי מעבירה קורסי הכנה ללידה בבית הזוג, באזור פרדס חנה-כרכור, זיכרון יעקב, בנימינה, חדרה והסביבה. הקורס בן 5 מפגשים בשעות הערב, באווירה נינוחה, באוריינטציה ללידה פעילה. כבר במפגש הראשון מציידת רותי את הזוג בספר "לידה פעילה", אותו ניתן לקרוא במהלך הקורס ולהוסיף על הידע התיאורטי עמו מגיע הזוג ללידה, בנוסף להכנה ולהתמקדות באופי הלידה המתרחשים במהלך הקורס עצמו.
עלות הקורס – 650 ₪.


אודות - קצת יותר פרטים על רותי ביסמוט

אספר קצת על עצמי....

אני מתגוררת בכרכור, נשואה ואם ל- 3 בנות

למדתי 4 שנים רפואה סינית, דיקור צמחי-מרפא ושיאצו במכללה לרפואה משלימה ת"א.

סיימתי את לימודי בשנת 1999, ובאותה השנה נולדה ביתי הבכורה יהלי.
אני זוכרת את תקופת ההריון כתקופה שמחה עם המון תמיכה של מטפלים אלטרנטיביים מסביבי.
עשיתי יוגה לנשים בהריון והתמקדתי בהכנה נפשית. היתה בי אמונה שלמה בתהליך הטבעי של הגוף. הרגשתי שאני "יודעת" ללדת.
הגעתי לבית חולים "משגב לדך" וילדתי בלידה טובה עם התמסרות מוחלטת לכל מה שהתחולל בתוכי, את "ילדת האהבה שלי".

מקץ שנתיים וחצי, נולדה ביתי נויה "ילדת הצדק שלי" בלידת בית אינטימית ומלאת ריגושים נפשיים
הרגשתי שאני מסוגלת להתמודד עם הפחדים, זו היתה לידה שונה מהקודמת - יותר מאתגרת מבחינה אמוציונלית.

לאחר שנתיים וחצי ילדתי את מיקה. מהלידה השלישית יצאתי בטוחה בגוף ובהחלטות שלי.
וזה לא פחות כאב, בעוצמה רבה, נולדה לה ילדת "חופש הבחירה שלי".

עם התמסרות מוחלטת לאמהות הגעתי ללימודי "מדריכת הכנה ללידה" במרכז הישראלי לחינוך ללידה. שם הבנתי שזה מה שאני צריכה לעשות,
להדריך נשים איך להגיע ללידה בבית חולים עם כמה שיותר בטחון ואמונה בעצמן
עם המון אהבה לחבוק בגופן את התינוק שהגיע אליהן בהזמנה מיוחדת במינה.

ושלא תבינו לא נכון, התהליך הוא ארוך וכואב
ההתמודדות עם הכאבים היא נקודת משבר מאוד חזקה
ובכלל כל האמהות היא דרך ארוכה של עמידה בניסיונות
דרך שצריכה הרבה תמיכה ולמידה כל הזמן..


לפרטים נוספים ו/או לפגישת הכרות לא מחייבת - הקליקו כאן וצרו איתי קשר

- חזור למעלה -מכתבי המלצה

מכתבה של עדי

 

רותי ביסמוט - דולה תומכת לידה ומדריכת הכנה ללידה
 
אמייל: nati_b@netvision.net.il  טלפון: 04-6372961, נייד: 052-4099393

שימושון   קלאב הוטל   כרטיסי ביקור   סידור הבית   צימרים   קניונים   הנהלת חשבונות   אור הגנוז - הדרכה רוחנית   עיריות - מועצות אזוריות   תדלוק מוזל   אטרקציות