שיקולים בבחירת עו"ד מקרקעין / עורך דין נדל"ן
מעוניינים לבצע עסקת מכירת / קניית מקרקעין או נכס נדל"ן, ומחפשים מידע על משרדי עורכי דין המתמחים במקרקעין ונדל"ן? כאן תמצאו מספר קוים מנחים, טיפים ועצות שיסייעו לכם בבחירת עו"ד נדל"ן שילווה את העסקה שלכם. כמו כן, תמצאו כאן קישורים למשרדי עורכי דין ולנושאים רלווניים.


איך בוחרים עו"ד מקרקעין – משרד עורך דין נדל"ן
יש לכם עסקת מכירה או קניה של נכס מקרקעין על הפרק ואין לכם אח או דוד העוסק כעורך דין בתחום המקרקעין. להלן מספר שיקולים וטיפים שיכולים להנחות אתכם בבחירת עו"ד או משרד עורכי דין מקרקעין שילוו אתכם ויסייעו לכם לבצע עסקת מכירת / קניית מקרקעין, או נכס נדל"ן.

אנו מקווים שהמידע כאן יסייע לכם ויכוון אתכם באיתור משרד עורכי דין המתמחים במקרקעין ונדל"ן שיתאים לכם.

עו"ד מקרקעין, הינו עורך דין המתמחה בתחום נדל"ן (נכסי דלא ניידי).
תחום המקרקעין הוא תחום רחב מאוד ולעיתים גם מורכב. הוא מקיף את התחומים הבאים:
קרקעות, דירות, בתים, קוטג'ים, נחלות במושבים, סוגיות מיסוי מס שבח מקרקעין, מסוי מס השבחה, העברה בטאבו, התדיינות עם מינהל מקרקעי ישראל ועוד. בנוסף עו"ד מקרקעין, רצוי שיהיה בקיא בדיני ירושות, הוצאה לפועל ובעוד בנושאים אזרחיים שונים, היכולים להשפיע על מהות העסקה אותה אתם מעוניינים לבצע.

לפיכך, קורה לא פעם, שגם משרד עורכי דין בתחום המקרקעין - נדל"ן, לעיתים אינו בקי בכל התחומים הקשורים לכל היקף נושאי המקרקעין, באופן שבו יוכל לתת ללקוח הבא אליו את מלוא התמורה ואת מלוא השירות לו הוא זקוק.


ניתן באופן כללי לומר כי עסקת מכירת דירה שעליה לא רשומה משכנתא או שיעבוד כלשהו, הנמצאת על אדמה פרטית בטאבו ונמצאת בבעלות יחיד, כשהיא פנויה מכל אדם וחפץ, בתמורה לתשלום במזומן (צ'ק בנקאי), היא העסקה הפשוטה ביותר אותה יכול לעשות גם עורך דין מתחיל. העניין הוא שאנחנו אף פעם לא יודעים שזה המצב ולכן, מבחינתנו, אין דבר כזה - "עסקה פשוטה". לפיכך, תמיד בעסקאות נדל"ן חשוב לקחת עו"ד שעוסק ביומיום בעסקאות נדל"ן ומתמחה בתחום. ואין זו בושה לשאול עורך דין, שאת שירותיו אתם שוקלים לשכור, האם הוא אכן עו"ד נדל"ן שזו התמחותו ושאכן, עריכת דין בנושא נדל"ן מקרקעין, הוא עיסוקו באופן שוטף.

הדבר החשוב ביותר שעל עורך דין מקרקעין לבצע בעסקת מקרקעין "פשוטה" מסוג זה, הינה בדיקה ברשומות האם אכן הדירה היא בבעלות אותו אדם שמוכר את הנכס, לודא שאכן אין על הדירה כל שיעבוד ברשם המשכונות ו/או הערת אזהרה בטאבו ולוודא כי מי שמוכר את הדירה הוא אכן הבעלים האמיתי ולא מתחזה.
מבחינת המוכר, עליו להבטיח שאכן התמורה תגיע למוכר ושהנכס לא יעבור לבעלות הקונה לפני שכל הסכום שנקבע תמורת הנכס יהיה מובטח למוכר.

רוב עסקאות הנדל"ן אותם עורכים עורכי דין בתחום הנדל"ן, אינן כה פשוטות. לרוב ישנה משכנתא על הנכס, אותה יש לדאוג "להעביר" לנכס חדש אותו רוכשים המוכרים או "לסלק" באמצעות התשלומים אותם משלם הקונה, עבור הדירה. ישנן סוגיות מסוי שונות, ישנן לעיתים דיני ירושה ומחלוקות, הסכמי גירושין אליהן כפופה המכירה ועוד. כאן נדרש עורך הדין כבר להציג יכולות מקצועיות גבוהות יותר בתור עו"ד מקרקעין.

התחום המורכב ביותר הינו תחום הנדל"ן במושבים (ובקיבוצים). אדמות אלו הינן אדמות מינהל, כשחלקן חקלאיות וחלקן מיועדות למגורים, חלק מהמבנים מוסדר וחלק מהווה לא פעם בניה בלתי מוסדרת ואף בלתי חוקית, אותה יש להסדיר. ישנן סוגיות מיסוי כבדות משקל שעו"ד טוב בנושא מקרקעין במושבים יכול להוות גורם כבד משקל בהקשר לגובה המיסוי שיחול בגין העסקה.
לכן כאן, חייבים לקחת עו"ד המתמחה בתחום סבוך ומורכב זה של משקים ונחלות חקלאיות, וזו כבר התמחות מיוחדת בתחום הנדל"ן, בה רוב עורכי דין, גם אלו העוסקים בתחום הנדל"ן למגורים, אינם מתמחים באמת לעומק, ואינם ובקיאים בפרטים הקטנים. לכן, בעניין של קניה, או מכירה של נכס במושב - משק עזר או נחלה במושב, חשוב במיוחד לעמוד על קוצו של יוד בתהליך בחירת עורך דין מקרקעין ונדל"ן, שייצג אותנו בעסקה מסוג זה ובעצם ינחה ולווה אותנו לאורך העסקה וזו אכן עסקה שבדרך כלל אורכת זמן מתחילתה עד השלמתה הסופית..

אם אתם בעלי נחלה חקלאית, או משק עזר, אותו אתם מעוניינים למכור, אם אתם מעוניינים לבצע פירצול (חלוקה) במשק העזר או בנחלה שלכם, רצוי מאוד שתפנו למשרד עורכי דין המתמחה בנחלות חקלאיות, בנדל"ן במושבים ובעבודה מול המינהל ומס שבח. משרד עו"ד עם התמחות בתחום הנחלות החקלאיות ומשקי עזר. זהו אחד התחומים המורכבים ביותר בתחום עריכת דין בתחום הנדל"ן. לא רבים הם משרדי עו"ד נדל"ן שאכן בקיאים בחומר על בוריו - כל תחום המינהל, המיסוי, סוגיית הזכויות בקרקע, ועדות קבלה למושבים וכו. לכן, חשוב לחדד ולשאול את עו"ד מקרקעין שאליו אתם פונים, האם הוא בקיא ומנוסה בנושאים אלו. רצוי תמיד לקבל המלצות מאנשים להם טיפל במכירת או רכישת משקים ונחלות במושבים.עו"ד מיסוי מקרקעין - עורך דין המתמחה בתחום מיסוי מקרקעין

תחום מיסוי המקרקעין יכול להיות פשוט במקרה של רכישת דירה פרטית ומכירת דירת יחיד הרשומה בטאבו על אדמה פרטית. אולם היא עלולה להסתבך במקרה של מכירת, או רכישת נכס מסחרי, או נכס חקלאי - קרקע חקלאית, נחלה חקלאית, משק חקלאי, או משק עזר במושב.

במקרה כזה, אתם זקוקים לעו"ד מיסוי - עורך דין הבקיא בנושא מיסוי על בוריו, שכן סוגיית המיסוי יכולה להיות מהותית לא פחות מהמחיר שתקבלו על הנכס, בראיה של הסכום שיוותר בידיכם לאחר תשלום המיסוי בגין מכירת הנכס. לעיתים קרובות תפגשו עו"ד מיסוי שבהשכלתו הוא גם רואה חשבון. באופן זה, נקודת הפתיחה שלו טובה יותר, שכן הוא רכש יותר ידע בנושא מיסוי במהלך לימודיו המקצועיים וסביר שהידע שלו מקיף יותר מזה של עו"ד מיסוי, שאינו גם רואה חשבון בהשכלתו.

כמו תמיד, חשוב שתבקשו ממליצים בתחום זה, שטעות בו יכולה להיות מהותית עד מאוד וטעות בבחירת עו"ד הבקיא בחומר - יכולה לעלות ביוקר רב..


טיפ אחרון בנושא בחירת עו"ד מקרקעין - עו"ד נדל"ן

לאחר שהתרשמתם מהרמה המקצועית של עו"ד לענייני מקרקעין ונדל"ן איתו נפגשתם, קיבלתם המלצות חיוביות ויש לכם תחושה שמשרד עורכי הדין אליו פניתם יודע את החומר, חשוב לא פחות העניין הבינאישי. במיוחד בעסקאות מורכבות, שסביר שימשכו זמן רב - לעיתים חודשים ואף ששנים. לכן חשוב שתבחרו עו"ד מקרקעין שיהיה לכם נעים לעבוד איתו ולפנות אליו בשאלות.

 

איך בוחרים עו"ד מקרקעין / נדל"ן

 


בית למכירה במושב גבעת ח"ן / רעננה


זקוק לכרטיסי ביקור?

2,000 כרטיסי ביקור ב- 200 ש"ח


מקרקעין נדל"ן - קישורים שימושיים:

נסח טאבו
איתור גוש חלקה לפי כתובת
מנהל מקרקעי ישראל
חישוב מס רכישה
רשם המשכונות
מיסוי מקרקעין
לשכת עורכי הדין

עו"ד מקרקעין
ביטוח חיים למשכנתא


קלאב הוטל   כרטיסי ביקור   דירות בחדרה   שימושון   אטרקציות לילדים   הנהלת חשבונות   בתי קולנוע   ערים בישראל   קניונים
דף בית ויזואלי   צימרים מומלצים  שירותי נדל"ן / בניה