מרכז חובבי טבע - ימי הולדת
חוגגים יומולדת בטבע

 

שימו לב שניתן לגלול את הטקסט...

מדריכי מרכז חובבי טבע בעלי ניסיון רב בהפעלות יומולדת.  אירוע של כיתה או גן מודרך ע"י שני מדריכים, במשך שעתיים וחצי.  לאחר קליטת הילדים מקום, והיכרות ראשונה, מתקיימת שיחת פתיחה, לאוריינטציה, תיאור התוכנית, וברכות לילדי היומולדת.

בזמן ההפעלה, מחולקים הילדים לשתי קבוצות, וכל קבוצה מקבלת הפעלה מכל אחד משני המדריכים (עם הפסקה באמצע – זה בדרך כלל הזמן לאוכל).   ברוב ההפעלות, מתוכננת הדרכה אחת שקטה, והשניה משלבת משחק וטיול קצר.  החלוקה לקבוצות מאפשרת יחס אישי והדרכה איכותית.  תמיד מקבלים הילדים זמן בילוי משותף לשתי הקבוצות, לפני, בין, ולאחר ההפעלות.

את התוכן המדויק של ההפעלות ניתן לקבוע לאחר פגישה מקדימה של ילדי היומולדת במקום, עם ההורים, ולאחר התייעצות עם המדריכים שמשובצים להפעלה.

מדי פעם אנחנו נשאלים בפגישה המקדימה, מה מייחד את ילדי היומולדת באירוע... מה גורם להם להרגיש חתן או כלת השמחה?  התשובה היא כי הניסיון הרב לימד אותנו שאין בכך צורך.  אנחנו פותחים את האירוע בברכות, ויש בו סממני יומולדת מספיקים, כגון הזמנה, מתנות, עוגה...  לא קרה לנו שילדי היומולדת או הוריהם חשו שמרכיב זה חסר – בתום האירוע.  בנוסף, ניתן לקשט קצת את המקום רבע שעה לפני היומולדת – בבלונים למשל (למרות שהיופי של המרחב והעצים אולי מייתר את הקישוטים, אבל אין לנו התנגדות).

ניתן לשלב בפעילות את שני הכבשים הקמרונים שלנו, מרים ושרהל'ה.  הם יקדמו אתכם בברכה, אבל גם קצת באדישות...

באחריותנו: שירותים, פינוי זבל, שני שולחנות, הרבה מחצלות, כמה נדנדות ממש טובות, וגשר חבלים.

באחריות ההורים: אוכל, ממתקים או חטיפים, מים, כוסות, טוש פרמננט לסימון הכוסות (ילד יכול להשתמש באותה כוס מספר פעמים).

הגשה בפתיחת היומולדת: מים בלבד!  אנחנו מבקשים לא להגיש כיבוד לפני ההפסקה, למעט באירועים שבהם האוכל מתוכנן להיות מוגש בפתיחה (למשל בימי ששי מיד אחרי הלימודים).

מבקשים לא להגיש משקאות ממותקים, קרטיבים, וארטיקים.  כמו כן אנחנו מבקשים לא להשתמש בשיפודים להגשת ממתקים.

עונות השנה: המקום יפה ומזמין כל השנה.  "ילדי חורף" – זכיתם בעונה יפה במיוחד.  במקרים לא רבים נדחה יומולדת של חורף בשל מזג האויר – אנחנו מברכים על הגשם ועל הרוח, וקובעים תאריך חדש.  אל תאמינו לחזאים בטלויזיה – החורפים שלנו יפים ואביביים, ואין בהם סופות אלא רק כמה ימי גשם.  בעונה החמה האורחים שלנו מופתעים מהבריזה והצל – אנחנו מבלים כאן את יולי אוגוסט מאד בכיף, וגם ימי הולדת בתחילת ובסוף שנת הלימודים, ונעים פה.

מיקום: הסבר קצר למי שלא מכיר... המקום בקצה השדות של גבעת חן נמצא גם... 50 מטר מהרצליה.  תושבי הרצליה, רמה"ש, לב הפארק, חונים בנוה עמל, ונכנסים בצורה מאורגנת כפי שנקבע בשיחה המקדימה.  רוב האירועים מתכנסים דרך גבעת חן, למגרש החנייה שלנו.  הכנסו לדף – איך מגיעים.

כמה זה עולה? 1,100 ₪.

ומה עוד? אנחנו עושים גם ימי גיבוש כיתתיים.  להתראות.

 

 

 

אורי מנדל - טלפון: 050-8452406
מרכז חובבי הטבע של הרצליה, רעננה, הוד השרון, מושב גבעת חן ואזור השרון

 
מרכז טבע      חוגי טבע      ימי הולדת      משחקיה לילדים      לגן ולכיתה      קיטנה      מחנה קיץ      איך מגיעים      שימושון