הסבת רכב להנעה בגז / רכב גז - כל המידע

הסבת רכב לגז - כדאי או לא כדאי? מהם הפרמטרים החשובים? איך יודעים האם כדאי לכם להסב את הרכב שלכם להנעה בגז?

בדף זה, ננסה לתת לכם מעט מידע על הנעה בגז וכן מספר כללי אצבע לגבי בחינת הכדאיות עבורכם - להסבת רכביכם להנעה בגז.

למידע נוסף לגבי עלויות ולבירור האם הרכב שלכם מתאים להסבה לגז, אתם מוזמנים להתקשר לטלפון 1-700-700-235

מהו רכב מונע בגז?

רכב המונע בגז יכול להיות כל רכב בנזין, לאחר שהרכיבו בו מערכת הנעה בגז.

חשוב לציין, שביצועי מערכות גז לרכב, נשארים דומים ואף משתפרים לעומת רכב בנזין, שכן מערכת הגז מפותחת יותר, ועומדות בתקנים גבוהים יותר, אשר פוגעות פחות ברכב.
המערכת מותקנת באופן שמתאים לכל רכב, ולא פוגע באיכותו, למרות שמדובר במערכת שאיננה מתקבלת עם הרכב.

את הטיפולים על הרכב מבצעים באופן רגיל, כל 15,000 ק"מ. פעולות המנוע לאחר הסבת הרכב להנעה בגז, הן רגילות ואינן מצריכות כיוון מיוחד.
הטסטים הינם רגילים, ואף פרמיית הביטוח הינה רגילה, ולא דורשת העלאה אלא אם כן אתם מחליטים לבטח את המערכת באופן פרטני.
מערכת הגז מסוגלת לתפקד שנים, וניתן להעביר אותה מרכב לרכב במידה ואתם מחליטים להחליף רכב. כאשר אתם רוכשים את המערכת, נהוג לתת עליה אחריות לשנתיים.

אינכם נדרשים לאישור מיוחד לשם התקנת מערכת הסבה לגז, אלא רק לאישור שינוי מבנה הרכב מטעם משרד התחבורה.
חשוב לציין שמערכת הגז הינה בטוחה יותר, עומדת בתקנים מחמירים ביותר של האיחוד האירופאי, של הטכניון ושל מכון התקנים הישראלי.
למי שחושש שמא לא ניתן לעשן בתוך הרכב, הרי שאין לו מה לחשוש, המערכת איננה יכולה להידלק, למען האמת, מערכת רכב המונע בבנזין דליק הרבה יותר ממערכת שיש בתוך רכב בעל מערכת גז לרכב.

אגב, אתם תמיד יכולים בלחיצת כפתור לחזור להנעת הבנזין של הרכב שלכם, למעשה, כל תחילת נסיעה היא על מערכת הבנזין, עד שהרכב מתחמם ואז באופן אוטומטי, הרכב עובר להנעת הגז החסכונית.

 אם יש לך רכב בנזין - בהחלט שווה לך לבדוק כדאיות הסבת רכבך לתדלוק בגז
יתכן ואתה יכול לחסוך מאות שקלים בחודש! הקלק כאן ובדוק זאת.

כללי אצבע לחישוב כדאיות הסבת כלי רכב להנעה בגז

החישוב פשוט - עלות ליטר גז לרכב זולה בערך ב- 50% מעלות ליטר בנזין, תצרוכת רכב  המונע בגז היא כ- 10% יותר מתצרוכת רכב המונע בנזין, כלומר ככלל ניתן לומר שהסבת רכב בנזין להנעה בגז, חוסכת בין 40% ל- 50% מהוצאות התדלוק.

כלומר, אם אתם מתדלקים בחודש בסכום של 1,000 ש"ח ומעלה ומתכוונים להחזיק את הרכב במשך שנה וחצי - שנתיים, הרי שללא כל ספק, כדאי לכם כלכלית להסב את הרכב לגז. איך חישבנו זאת? 400 ש"ח חיסכון חודשי (במקרה הגרוע), 4,800 ש"ח חיסכון לשנה, 8,000 ש"ח חיסכון לעשרים חודשים. עלות הסבת רכב להנעה בגז היא כ- 8,000 ש"ח (היא מעלה גם את ערך הרכב במכירה, לפי מחירוני הרכב, ב- 4,000 - 5,000 ש"ח). אם אתם מתדלקים בסכומים גבוהים יותר - הרי שכדאיות הסבת הרכב לגז גדלה ביחס ישר לגובה ההוצאה החודשית שלכם על דלק.

שיקולים נוספים בהסבת רכב לגז

באופן עקרוני, יש לנו איזשהו חשש כמעט מולד מגז. תמיד הזהירו אותנו מגז הבישול. אחרי שמבינים וקוראים קצת חומר מקצועי ורואים מה נעשה בעולם בתחום הנעת רכבים בגז, מבינים שמדובר בהחלט בדעה קדומה. רכב גז הוא מזהם פחות וידידותי יותר לסביבה והוא בטיחותי לא פחות מרכב המונע בנזין.

פריסת תחנות הגז היא נמוכה הרבה יותר מפריסת תחנות הבנזין, אולם בכל זאת ישנן בארץ כ- 50 תחנות תדלוק בגז הפרוסות מדן ועד אילת ואם מתכננים נכון, ניתן תמיד להגיע לתחנת גז לפני שנגמר המיכל. בעצם, מה הדבר הגרוע ביותר שיכול לקרות? יגמר הגז והרכב יחזור אוטומטית להנעת בנזין עד שתגיעו לתחנת תדלוק בגז.

חניה בחניונים תת קרקעיים - זו אולי המגבלה האמיתית היחידה והחיסרון היחידי האמיתי בהסבת רכב לגז. בחלק גדול מהחניונים התת קרקעיים אסורה חניית רכב גז וזו מהסיבה התיאורטית שאם יחנו שם מספר עשרות רכבי גז ובכולם תהייה דליפה משמעותית, קיימת סכנת פיצוץ. (אגב, אם החניון מאוורר, גם הסכנה התיאורטית הזו אינה קיימת). בואו נאמר זאת כך: אם אתם גרים במגדלי אקירוב ועובדים במגדלי עזריאלי בהם ישנם חניונים תת קרקעיים עמוקים שאסורה הכניסה אליהם ברכבי גז, אכן יש לכם סיבה מוצדקת לוותר על החיסכון שבהסבת רכב גז, שכן אי הנוחות עבורכם תהייה משמעותית ויומיומית. אולם, גם אם אתם מבקרים בקניונים מפעם לפעם, הרי שברוב הקניונים (גם בעזריאלי, ישנם חניונים עיליים פתוחים או מקורים), בהם אין כל בעיה להחנות גם מיכלית גז...

כלומר, גם שיקולי חניה בחניונים תת קרקעיים עבור 99% מאוכלוסיית הנהגים בישראל, כלל אינה רלוונטית. אם אתם מוכנים לשלם 400 ש"ח בחודש (הויתור על החיסכון) עבור חניה פעם בשבוע בחניה התת קרקעית של הקניון  החביב עליכם, אז לכם באמת אולי לא כדאי להסב את הרכב לגז. אם סכום זה נראה לכם יקר מדי עבור חניה - שווה לכם להסב את הרכב לגז ולחנות בחניון הפתוח של הקניון, או בחניון סמוך.


בהסבת רכב לגז אתם יכולים לחסוך אלפי שקלים בשנה !

לבדיקת כדאיות ולקבלת פרטים נוספים
הקליק כאן ושלח אלינו את פרטיך

 

הסבת רכב לגז - חוסכת לך אלפי שקלים בשנה!

מתאים לפרטיים ולבעלי חברות!

קבל הצעת מחיר להסבה לגז

הקלק כאן וקבל הצעה


רשימת תחנות גז לרכבצימרים קלאב הוטל   כרטיסי ביקור   בתי מלון   שימושון   אטרקציות   הנהלת חשבונות   מוסך רכב   ערים בישראל   קניונים
טכנאי גז   פנצ'ריה - צמיגים לרכב   תחנת גז לרכב / תחנת דלק ברעננה   צימרים